Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Wzrost popytu na powierzchnie biurowe w Warszawie
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
15-proc. wzrost popytu na powierzchnie biurowe w Warszawie
W III kwartale br. aż o 32 proc. w stosunku do roku ubiegłego wzrósł całkowity wolumen transakcji najmu na powierzchnie biurowe w Warszawie. O ponad 15 tys. mkw. wzrósł w ciągu pierwszych trzech kwartałów popyt na takie powierzchnie - wynika z raportu Warsaw Research Forum.


W III kwartale 2012 roku oddano do użytkowania projekty biurowe o powierzchni ponad 56,1 tys. mkw., a całkowite zasoby wyniosły blisko 3,75 mln mkw. Nowe budynki powstały w trzech strefach: Obrzeża Centrum, Południowy Wschód oraz Południowy Zachód.


Stopa pustostanów wzrosła z 7,4 proc. odnotowanego pod koniec pierwszej połowy tego roku do 8,1 proc. Współczynnik powierzchni niewynajętej w strefach centralnych wyniósł 8,7 proc. (wobec 8,1 proc. na koniec II kw. 2012), natomiast poza centrum znalazł się na poziomie 7,8 proc. (7 proc. w II kw. 2012).
Całkowity wolumen transakcji najmu w III kw. 2012 osiągnął 157 600 mkw., co stanowi wzrost o 32 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Wielkość popytu w pierwszych trzech kwartałach tego roku wyniosła 455 300 mkw. (wobec 440 000 mkw. w tym samym okresie 2011). W III kw. 2012 najwięcej powierzchni biurowej wynajęto w strefie Południowe Górne (45 proc.) oraz na Obrzeżach Centrum (20 proc).

Umowy przednajmu stanowiły 41 proc. całkowitego wolumenu transakcji (64 500 mkw.), co oznacza wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego kwartału - wynika z raportu WRF. W III kw. 2012 roku zmniejszył się udział renegocjacji/przedłużeń umów najmu (22 proc. wobec 33 proc. w II kw.).

Największymi transakcjami odnotowanymi w III kw. 2012 były trzy umowy przednajmu: 20 400 mkw. wynajęte przez Asseco w Wilanów Business Park, Poczta Polska w projekcie Domaniewska 37C (12 600 mkw.) oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Green Corner (11 700 mkw.).

źródło: propertynews.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.