Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Wola - Służewiec 2.0 czy COB
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Wola - Służewiec 2.0 czy warszawskie City. Wzrost podaży nowoczesnej powierzchni biurowej na Woli
Od kilku lat systematycznie rośnie zainteresowanie inwestorów warszawską dzielnicą Wola. Na poprzemysłowych terenach wyrastają coraz to nowe biurowe drapacze chmur. Fakt ten jest potęgowany przez dynamiczny rozwój infrastruktury, w tym wyczekiwanej przez Warszawiaków II linii metra. Nie mniej jednak niektórzy obawiają się, że Wolę czeka przyszłość podobna do mokotowskiego Służewca, który po godzinach pracy po prostu się wyludnia i przestaje żyć.

Inwestorzy kształtujący przestrzeń na tzw. bliskiej Woli chcą uniknąć zabudowy monokulturowej. Dużą rolę odgrywają także lokalne władze, kreujące miejski porządek oraz przyczyniające się do partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie sposób pominąć roli planu zagospodarowania przestrzennego, który winien godzić interesy władz miejskich i deweloperów, wyznaczać kierunek oraz charakter przyszłej zabudowy a także zaspokajać potrzeby mieszkańców. Partycypacja w tworzeniu tego dokumentu pozwoli także na redukcję kosztów związanych z ich uchwaleniem.

Największe wyzwanie jednak stoi przed deweloperami. Architekci i urbaniści biorący udział w nowym projekcie muszą stworzyć przestrzeń komercyjno-publiczną, gdzie w dzień tętnić będzie życie biznesowe a wieczorem ukojenie i rozrywkę odnajdą nie tylko pracownicy pobliskich biurowców ale także mieszkańcy najbliższej okolicy i nie tylko. Przykładem tak zagospodarowanej przestrzeni jest inwestycja Warsaw Spire firmy Ghelamco, gdzie w kwartale ulic Towarowa, Łucka, Wronia i Grzybowska powstaje kompleks biurowy klasy A+ wraz z jednym z najwyższych budynków w stolicy oraz dostępny dla każdego Plac Europejski, który ma stać się nowym miejscem spotkań dla Warszawiaków. Taka odpowiedzialność biznesowa przy dbałości o przestrzeń miejską jest obecnie modną strategią przyjętą przez deweloperów kreujących swój wizerunek. Czy planowane inwestycje rzeczywiście wpiszą się w strukturę miasta tworząc atrakcyjną przestrzeń publiczną –Warszawiacy ocenią w niedalekiej przyszłości.

Magdalena Atiah
Analityk Rynku Nieruchomości
__________________________
Wood Lark Group Sp. z o. o. Sp. K.
ul. Belwederska 9a, 00-761 Warszawa
tel.: 22 625 40 40 ; fax.: 22 828 09 29
www.woodlark.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.