Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2020-02-20
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
W Warszawie już prawie 4 mln mkw biur!
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Warszawa o krok od przekroczenia poziomu 4 mln mkw. powierzchni biurowej
Warszawa pozostaje największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem biurowym w Polsce. W I kwartale 2013 roku ukończono budowę 4 budynków biurowych o łącznej powierzchni 76 200 mkw. Jednocześnie podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w stolicy osiągnęła poziom 3 935 250 mkw. (CBD - 1 287 350 mkw., poza centrum - 2 647 900 mkw.).

Pod koniec I kwartału 2013, w konsekwencji dostarczenia na rynek nowej podaży, odnotowano niewielki wzrost wskaźnika pustostanów. W porównaniu z poprzednim kwartałem poziom ten wzrósł o 1 p. p. do 9,8 proc. Współczynnik powierzchni niewynajętej w Centralnym Obszarze Biznesu wyniósł 9,6 proc., natomiast poza centrum osiągnął wartość 10 proc.

Całkowity wolumen transakcji w I kwartale osiągnął poziom 155 500 mkw. i był nieco wyższy niż popyt brutto odnotowany w IV kwartale 2012 roku. Najwięcej powierzchni wynajęto w strefie Południowej Górnej (ok. 63 000 mkw.) oraz na obrzeżach Centrum miasta (ok. 27 500 mkw.).
W strukturze podpisanych umów najmu przeważały umowy nowe (57 proc.), przy czym 25 proc. z nich stanowiły transakcje typu pre-let ( 30 200 mkw. ), natomiast udział renegocjacji wyniósł 36 proc.

Największą transakcją odnotowaną w I kw. 2013 było podpisanie przez firmę BNP Paribas renegocjacji umowy na 11 000 mkw. powierzchni w biurowcu Trinity Park II (strefa Południowa Górna). Najwięcej umów najmu zostało zawartych przez instytucje finansowe, przedsiębiorstwa z sektorów usług profesjonalnych oraz IT.

żródło; propertynews.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.