Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Unijne zasady wyceny nieruchomości!
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Wycena nieruchomości według standardów unijnych!
Konferencja: wycena nieruchomości według standardów unijnych

W Unii Europejskiej powinna obowiązywać wspólna filozofia szacowania wartości nieruchomości, a standardy zawodowe polskich rzeczoznawców powinny być zgodne z tymi, jakie obowiązują w UE - postuluje Polska Federacja Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych.

"Harmonizacja wyceny nieruchomości musi dotyczyć określania jej wartości rynkowej. Problem polega na tym, że część polskiego prawodawstwa stanowi, że wycena ma dotyczyć aktualnego sposobu wykorzystania nieruchomości i to powinno się zmienić" - powiedział PAP prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych Krzysztof Urbańczyk.

Podał przykłady: wartość dobrze położonej działki w mieście, zabudowanej starymi magazynami, może wynosić, z uwagi na sposób jej wykorzystania, milion złotych. Jeśli jednak plan zagospodarowania przestrzennego pozwala w tym miejscu wybudować hotel, to wartość rynkowa samego gruntu może być trzykrotnie wyższa i wynosić 3 miliony złotych.

"Wycena rzeczoznawcy majątkowego powinna uwzględniać właśnie tę optymalną rynkową wartość nieruchomości, a nie tę, która wynika z aktualnego sposobu wykorzystania. Chcemy, aby minister infrastruktury zatwierdził to w standardach zawodowych rzeczoznawców" - powiedział Urbańczyk.

Europę czeka harmonizacja wycen dotycząca nieruchomości rolnych. "Chodzi o to, żeby tak samo ziemię wyceniać we Francji, Hiszpanii czy w Polsce, oczywiście mając na uwadze przepisy każdego kraju, ale podejście do szacowania ma być takie samo" - podkreślił Urbańczyk.

Jego zdaniem rzeczoznawca, niezależnie od kraju z którego pochodzi, powinien postępować według tych samych zasad, oczywiście z uwzględnieniem specyfiki rynku lokalnego.

Polska federacja była we wtorek gospodarzem zorganizowanej w Warszawie w ramach polskiej prezydencji konferencji pt. "Harmonizacja wyceny nieruchomości w krajach Unii Europejskiej". Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele Europejskiej Grupy Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i Generalnej Europejskiej Federacji Nieruchomości.(PAP)

Źródło: PAP
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.