Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-07-04
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Senator! Ghelamco wmurowało kamień węgielny pod budowę nowego budynku!
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Biura do wynajęcia w Budynku Senator! Wmurowano kamień węgielny pod budowę budynku!
Kamień węgielny pod budowę budynku Senator!

Warszawa, 10 maja 2011 - deweloper Ghelamco Group był gospodarzem ceremonii wmurowania kamienia węgielnego dla budowy nowego biurowca Senator . W ceremonii brał udział m.in. udział belgijski minister gospodarki Vincent Van Quinckego, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz oraz Ambasador Belgii Polska Raoula Delcorde i przez Ghelamco Prezes Grupy Paul Gheysens.

Budynek Ghelamco Senator jest obecnie w trakcie budowy, położony jest przy ul. Bielańskiej, w zabytkowej części Warszawy. Budynek Senator jest jednym z najbardziej inspirujących i wybitnych projektów biurowych w Polska. Jego lokalizacja jest związana z najważniejszych i najbardziej prestiżowych instytucji finansowych Polska z ostatnich 300 lat. W XVIII wieku, mieścił Mennicy Państwową. Później, w ostatnich latach rozbioru Polski, była to siedziba rosyjskiego Banku Państwowego, a od 1924 roku Banku Polskiego. Podkreślając znaczenie Senatora do portfela Ghelamco, Paul Gheysens, Ghelamco Prezes Grupy, powiedział, że jest jednym z najciekawszych i najważniejszych projektów w historii firmy. "Zdajemy sobie sprawę, że Warszawa czeka na budowę Senatora od wielu lat. Jestem przekonany, że połączenie wyjątkowego charakteru Senatora oraz fakt, że jego budowa przyczyni się do rewitalizacji zaniedbanych części miasta zrobi z tego nie tylko podkreślenie biznesu, ale także będzie społecznym drogowskazem dla Warszawy ", dodał Gheysens. Zwrócił uwagę, że budowa Senatora idzie bardzo dobrze. Belgijski minister gospodarki Vincent Van Quickenborne, wspomniał o 20-tej rocznicy obecności Ghelamco w Polsce, przypominając pionierską rolę spółki w rozwoju polskiego rynku nieruchomości komercyjnych na początku lat 90-tych. W swoim przemówieniu Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zauważyła, że Senator jest pięknie zrekonstruowanym budynkiem dawnego Banku Polskiego, i będzie głównym punktem orientacyjnym w Stolicy, będzie zachęcać pieszych do odwiedzenia tej części miasta.

Formalny akt erekcyjny został odczytany i podpisany przez panią Gronkiewicz - Waltz, Bronisław Gheysensa, van der Toolen, Van Quickenborne Delcorde, John Eyers, współwłaściciela belgijskiego JaspersEyers studia architektonicznego & Partners i Wiesław Niewęgłowski ksiądz, kapelan Środowisk Twórczych w Warszawie i rektor kościoła św Andrzeja, na Plac Teatralny w pobliżu Senator. Wielebny Niewęgłowski także pobłogosławił kamień węgielny projektu. Specjalny dźwig umieścić probówkę zawierającą akt erekcyjny i aktualne odpisy gazety obok kamienia węgielnego pod poziomie -3.

Z szacunku dla miejsca dziedzictwa, Ghelamco zleciło szczegółowe badania na miejscu, przed fazą projektowania, umożliwiając programistom zachowanie pierwotnej funkcji i charakteru. Budynek Senator został zaprojektowany przez belgijską pracownię architektoniczną Jaspers prowadzącą studio & Eyers Partners we współpracy z polskich architektów z AB-Projekt i Architraw GB, specjalistów od budowy i rekonstrukcji. Ponadto, był konsultowany stołecznym konserwatorem budynków.

Projekt i jego unikalna architektura wyraźnie odnosi się do oryginalnego budynek Banku Polskiego. Bryła projektu została zaprojektowana na planie dawnego gmachu. Jego fasada będzie uderzająco przypomina tej z 1907 roku. Zachowa ona swoją monumentalną funkcji, takich jak linie poziome dzielnik oddzielenie poszczególnych pięter. Z przodu dwa piętra najniższego będzie przeszklone, a struktura i kolor kamienia pokrycie elewacji dotrze do budynku historycznego wyglądu.

Bez wątpienia, punkt senatora nacisk zostanie Atrium: odnowionych głównej ścianie będzie odtworzyć prawdziwy wygląd polskiego banku kasjer pokój w ścianie frontowej. Antyczna replika ściany zapewni odpowiedni punkt odniesienia, na fasadzie budynku będzie widniała oryginalna tablica Banku Polskiego odsłonięta w dniu 24 kwietnia 1924 roku. Część Atrium będzie przeszklona w celu odsłonięcia historycznych fundamentów.

Po jego zakończeniu, budynek Senator dostarczy około 25.000 m kw. nowoczesnej i wysokiej klasy jakości powierzchni biurowej. Wystrój wnętrz obejmuje wszystkie nowoczesne rozwiązania, takie jak podwyższone podłogi i podwieszane sufity wymagane w celu zagwarantowania skutecznego i funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni gospodarczej niezależnie od wybranego rozwiązania. Ponadto, cały budynek będzie wyposażony w okablowanie strukturalne, system BMS, jak i centralnego ogrzewania i klimatyzacji z kontrolą wilgotności.

Tymczasem, jeden z największych na świecie 25 wiodących usług finansowych grupy stała się pierwszym najemcą w Senator podpisując umowę najmu projektu drugim piętrze.
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.