Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2020-02-20
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Rynek biurowy w Warszawie I kw. 2011r.
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w I kw. 2011r
Warsaw Research Forum opublikował dane dotyczące warszawskiego rynku powierzchni biurowych za I kw. 2011 r. Dane rynkowe, które są przygotowywane wspólnie przez zespół analityków, dotyczą zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej, nowych obiektów oddanych do użytku, ilości i wielkości transakcji wynajmu oraz ilości powierzchni niewynajętej.

Aby rzetelnie przedstawić trendy rynkowe, strefa Południowa Zachodnia o dotychczasowej powierzchni 552.400 m2, została podzielona na dwie odrębne strefy: Południową Zachodnią Pierwszą (347.500 m2) oraz Południową Zachodnią Drugą (204.900 m2). Granica pomiędzy nowopowstałymi strefami przebiega wzdłuż Al. Krakowskiej.

Rynek najmu nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie w pierwszym kwartale 2011 roku osiągnął rekordowy poziom 198 tys. mkw. To najwyższa odnotowana dotąd wielkość kwartalna. Suma umów przednajmu wyniosła ok. 61.000 m2 i stanowiła 31% całej wielkości popytu, podczas gdy udział renegocjacji znajdował się na poziomie ok. 24%. Rozszerzenia wynajmowanej powierzchni stanowiły 9.300 m2, co przekłada się na 5% udziału w rynku.
Największą umową typu pre-let, wliczonej w tym kwartale, w Warszawie w strefie Południowej Zachodniej Pierwszej było wynajęcie przez Grupę TP 43.700 m2 w dedykowanym dla niej Masteczku TP. Inne znaczące umowy podpisane poza centrum to: Sygnity (renegocjacje, 5.600 m2 w Kopernik Office Building I), GlaxoSmithKline (renegocjacje, 4.400 m2 w Cirrus) oraz Emmerson (nowa umowa, 4.400 m2 w University Business Center). W Centrum największe umowy zostały zawarte w budynkach Rondo 1 (Frontex – 8.800 m2, renegocjacje i rozszerzenie), Hortus (dwie spółki z grupy ING – 7.200 m2, umowa typu pre-let) i Warsaw Trade Tower (MSD – 5.350 m2, renegocjacje i rozszerzenie).
Ponad 90% zarejestrowanych w I kwartale 2011 roku umów najmu zostało podpisanych w strefach Południowej Górnej, Centrum oraz Południowej Zachodniej Pierwszej.
Na koniec I kw. br. zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły 3.466.000 m2 i zwiększyły się tylko o jeden budynek biurowy zlokalizowany w strefie Centrum - Pałac Młodziejowskiego, oferujący ok. 5.000 m2
Wskaźnik powierzchni niewynajętej w Warszawie na koniec I kwartału 2011 roku wynosił 6,6% i w ujęciu kwartalnym odnotował spadek kolejny raz z rzędu. W porównaniu z poprzednim kwartałem zmniejszył się on o 60 punktów bazowych (7,2% na koniec IV kwartału 2010). Wskaźnik powierzchni niewynajętej wynosi odpowiednio 8,1% w Centrum oraz 5,8% w lokalizacjach poza nim.

źródło: www.dobralogistyka.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.