Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-07-04
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
RAPORT: WARSAW BUSINESS
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
RAPORT: WARSAW BUSINESS Charakterystyka funkcji biznesowych dzielnic w Warszawie
BEMOWO
Bemowo to dzielnica Warszawy położona na jej zachodniej granicy. Sąsiaduje z powiatem warszawskim zachodnim i ma bardzo dobrze rozwiniętą siatkę infrastruktury drogowej, w tym trasę S8 i związany z nią doskonały dojazd do autostrady A2. Niedługo także będzie cieszyć się przebiegającą II linią metra.
Bemowo jest dzielnicą przede wszystkim mieszkaniową. Stąd też biura, które można znaleźć w ofercie są częścią kameralnych inwestycji jednakże bardzo często są to powierzchnie wykończone w wysokim standardzie. Atutem lokalizacji biura na Bemowie jest wysokość czynszu, który należy do najatrakcyjniejszych w mieście.
Ponadto dzięki położeniu na krańcach miasta Bemowo i jego okolice cieszą się rosnącą popularnością inwestycji magazynowych z zapleczem biurowym. Przemawia za tym bardzo dobra komunikacja przy pomocy publicznego transportu jak i samochodem.
BIAŁOŁĘKA
Białołęka to najbardziej wysunięta dzielnica na północ Warszawy, położona na prawym brzegu rzeki Wisły. Jest to także miejsce dynamicznie rozwijające się, zarówno pod względem nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych.
Białołęka posiada dobrą siatkę komunikacyjną, zarówno drogową jak i transportu miejskiego. Dzięki temu dzielnica cieszy się rosnącą popularnością wśród inwestorów z sektora nieruchomości komercyjnych, przy czym równie dużo buduje się budynków biurowych jak i magazynowych z zapleczem biurowym.
Do największych atutów wynajmu powierzchni na Białołęce należy stosunkowo atrakcyjny czynsz, który jest jednym z najniższych jakie są w Warszawie.
BIELANY
Bielany to północna dzielnica Warszawy położona na lewym brzegu rzeki Wisły. Posiada bardzo dobrze rozwiniętą siatkę drogową z pozostałymi dzielnicami miasta oraz stanowi punkt wylotowy trasy na Gdańsk (trasa DK7). Dzięki linii metra oraz licznym liniom tramwajowym i autobusowym komunikacja miejsca z Bielanami należy do szybkich i sprawnych.
Bielany są także dzielnicą rozwijającą się biznesowo, a to za sprawą nowoczesnych i ciekawych projektów biurowych. Stąd też te powierzchnie, które są dostępne w ofercie nierzadko mają wysoki standard wykończenia przy czym oferują stosunkowo atrakcyjną cenę w porównaniu do pozostałych dzielnic miasta.
MOKOTÓW
Mokotów to jedna z centralnych dzielnic Warszawy, jest to także ważny punkt na biznesowej mapie stolicy bowiem tutaj znajduje się znaczna część Centralnego Obszaru Biznesowego miasta. Dzięki położeniu oraz korzystnemu układowi drogowemu wraz z licznymi liniami transportu miejskiego tworzy sprzyjające warunki dla inwestorów z rynku nieruchomości komercyjnych.
Do tej pory na Mokotowie powstało wiele nowoczesnych budynków biurowych oraz office parków, które oferują najemcom przestrzeń w wysokim standardzie za relatywnie atrakcyjny czynsz. Zainteresowanie takimi projektami jest na tyle wysokie, że Mokotów nie traci na popularności i stale rozwija się rynek biurowy w dzielnicy. Dodatkowymi atutami jest sąsiedztwo galerii handlowych, punktów usługowych i gastronomicznych, które podnoszą komfort użytkowników opisanych nieruchomości.
OCHOTA
Ochota jest stosunkowo niedużą dzielnicą, sąsiadującą ze Śródmieściem przy czym spore jej obszary zaliczane są do Centralnego Obszaru Biznesu, głównie w obrębie Alei Jerozolimskich, ulicy Grójeckiej i Wawelskiej. Przez Ochotę biegną ważniejsze arterie drogowe miasta oraz rozprowadzona jest gęsta siatka linii transportu miejskiego.
Pomimo niewielkich rozmiarów zabudowa Ochoty jest gęsta stąd w większość inwestycji komercyjnych to modernizacje oraz rozbudowa istniejących obiektów. W ofercie można znaleźć zarówno powierzchnie nowoczesne, spełniające nawet najbardziej restrykcyjne wymagania techniczne oraz ekologiczne jak i biura w standardzie średnim. Atutem tych drugich jest bardzo atrakcyjna stawka czynszowa co przy niewielkiej odległości ode centrum jest niezaprzeczalnym atrybutem.
PRAGA POŁUDNIE
Praga Południe jest dzielnicą leżącą po prawej stronie rzeki Wisły, doskonale skomunikowaną z centrum Warszawy poprzez gęstą siatkę drogową oraz liczne linie transportu miejskiego, w tym II linię metra. Najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym budynkiem dzielnicy jest Stadion Narodowy.
Praga Południe jest dynamicznie rozwijającą się dzielnicą Warszawy stąd rośnie zainteresowanie inwestorów nieruchomości komercyjnych co z pewnością zaowocuje podażą nowoczesnej powierzchni biurowej. Obecnie w ofercie można znaleźć powierzchnie w średnim standardzie za atrakcyjną stawkę czynszową a często także oferty stanowią niewielkie budynki wolnostojące.
PRAGA PÓŁNOC
Praga Północ jest centralną dzielnicą prawobrzeżnej Warszawy, dynamicznie rozwijającą się oraz doskonale skomunikowaną z centrum miasta dzięki ważniejszym arteriom drogowym oraz gęstej siatce transportu publicznego, w tym II linii metra.
Praga Północ charakteryzuje się znaczącą podażą powierzchni biurowej znajdującej się w przedwojennych kamienicach, nierzadko odrestaurowanych i odnowionych. Biura takie oferują stosunkowo atrakcyjny czynsz do standardu jaki oferują. Jednakże dzięki stałemu rozwojowi dzielnicy rośnie zainteresowanie nowymi projektami biurowymi co z kolei przełoży się w niedługim czasie na sporą podaż nowoczesnej powierzchni biurowej.
ŚRÓDMIEŚCIE
Śródmieście to centralna dzielnica Warszawy i absolutne centrum biznesowe stolicy. Tutaj także można znaleźć najnowocześniejsze powierzchnie usytuowane w drapaczach chmur, z doskonałym dostępem do infrastruktury miejskiej i komunikacyjnej. Pomimo gęstej siatki zabudowań planowanych i realizowanych inwestycji biurowych rośnie.
Nie mniej jednak Śródmieście cieszy się różnorodnością standardu oraz dość sporą rozpiętością stawek czynszowych. Popularnością cieszą się także biura w odnowionych i kompleksowo odrestaurowanych kamienicach natomiast nowe projekty biurowe mają coraz odważniejszą formę architektoniczną oraz spełniają coraz bardziej wyśrubowane wymagania techniczne i ekologiczne. Dzięki temu stają się one swoistą wizytówką wymagających najemców oraz doskonale wpisują się w tkankę urbanistyczną miasta.
URSUS
Ursus to jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy, położona na zachodnim krańcu miasta z dobrym dostępem do Południowej Obwodnicy Warszawy oraz Autostrady A2. Dzięki temu komunikacja drogowa z Ursusem jest szybka i sprawna, ponadto liczne linie autobusowe i kolejowe umożliwiają sprawny transport pasażerom komunikacji publicznej.
Rynek biurowy w dzielnicy Ursus jest rynkiem powoli rozwijającym się z uwagi na gęstą zabudowę mieszkalną oraz dość znaczną odległość od centrum miasta. Nie mniej w ofercie można znaleźć ciekawe powierzchnie w wolnostojących budynkach za atrakcyjną stawkę czynszową.
Z uwagi na krańcowe położenie Ursusa oraz doskonały dostęp do tras wylotowych – stopniowo rośnie tam popularność obiektów o przeznaczeniu magazynowym z zapleczem biurowym.
URSYNÓW
Ursynów jest najbardziej wysuniętą na południe dzielnicą lewobrzeżnej części Warszawy. Jest to także obszar dynamicznie rozwijający się, z doskonałą siatką drogową oraz licznymi liniami transportu miejskiego. Ponadto na Ursynowie funkcjonuje kilka centrów handlowych i planowana jest budowa kolejnych.
Położenie Ursynowa przekłada się na rosnącą popularność wśród inwestorów nieruchomości komercyjnych – zarówno w kontekście budynków biurowych jak i całych office parków, których na dzień dzisiejszy dzielnica posiada już kilka. Proponowane powierzchnie oferują wysoki standard za cenę niższą niż Śródmieście czy Mokotów. Dość popularne są także biura w samodzielnych wolnostojących budynkach, co także przekłada się na atrakcyjny czynsz.
WILANÓW
Wilanów jest jedną z większych dzielnic Warszawy, wysuniętą na południe a od wschodu graniczącą z rzeką Wisłą. Jest to najszybciej i najdynamiczniej rozwijająca się dzielnica lewobrzeżnej Warszawy stąd też szybko rośnie tu liczba realizowanych jak i planowanych inwestycji komercyjnych.
Obecnie dostępne powierzchnie biurowe to mieszczą się przede wszystkim w kameralnych budynkach wolnostojących. Z reguły są to nieruchomości oferujące wysoki standard za atrakcyjną cenę. Często także można znaleźć oferty domów przystosowanych do pełnienia funkcji biurowych. Jednakże postępujący rozwój infrastruktury, rozbudowa osiedli przyczyniają się do śmiałych inwestycji komercyjnych, a niektóre z nich są już oddane do użytku i cieszą się wzięciem sporym zainteresowaniem.
WŁOCHY
Włochy są południowo-zachodnią dzielnicą lewobrzeżnej Warszawy. Jest to dzielnica dynamicznie rozwijająca się pod względem nowych inwestycji komercyjnych, głównie dzięki rozbudowie już istniejącej siatki drogowej oraz związanej z tym siatki transportu publicznego. Niezaprzeczalnym atutem biznesowej strony dzielnicy Włochy jest bliskość Portu Lotniczego im. F. Chopina oraz szybki dostęp do Południowej Obwodnicy Warszawy.
Oferta powierzchni biurowych we Włochach jest całkiem zróżnicowana – można znaleźć nowoczesną przestrzeń spełniającą wyśrubowane wymagania techniczne jak i biura średniej klasy za atrakcyjną cenę. Często także dostępne są powierzchnie w kameralnych budynkach biurowych budowanych z myślą o potrzebach jednego najemcy. Od pewnego czasu obserwuje się także wzmożoną aktywność inwestorów w zakresie realizacji office parków w dzielnicy.
WOLA
Wola jest jedną z centralnych dzielnic lewobrzeżnej części Warszawy. Niegdyś tereny przemysłowe dziś przeżywają swój renesans dzięki czemu dzielnica dynamicznie się rozwija zarówno infrastrukturalnie, rezydencjalnie jak i komercyjnie.
Ponieważ na Woli jest jeszcze sporo niezagospodarowanych gruntów to zainteresowanie projektami biurowymi systematycznie rośnie co owocuje podażą nowoczesnej powierzchni dostępnej w kompleksach budynków jak i w tzw. drapaczach chmur. Nie mniej jednak można znaleźć biura w niewielkich budynkach wolnostojących co z kolei przekłada się na atrakcyjną cenę wynajmu. Budowa II linii metra z pewnością przyczyni się do dalszej ekspansji budynków biurowych gdyż usprawni komunikację pasażerom transportu miejskiego.
ŻOLIBORZ
Żoliborz jest jedną z najmniejszych dzielnic położoną w północnej części lewobrzeżnej Warszawy. Jest to dzielnica doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta zarówno poprzez dostęp do arterii drogowych jak i gęstą siatkę komunikacji publicznej.
Dotychczas kojarzona z zabudową rezydencjalną dziś jest miejscem, w którym realizuje się ciekawe projekty budynków biurowych. Przeważnie są to biurowce w niskiej zabudowie oferujące nowoczesną przestrzeń spełniającą rygorystyczne wymogi techniczne i ekologiczne. Jednakże dość popularne są także biura w samodzielnych wolnostojących kameralnych budynkach, z reguły realizowanych wedle potrzeb konkretnych najemców. Ich niewątpliwą zaletą jest atrakcyjny czynsz.

źródło: Wood Lark Group
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.