Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2020-02-20
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Plac Zamkowy - Business with Heritage
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Biurowiec przy Placu Zamkowym wchodzi w kolejny etap budowy
Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage przebiega zgodnie z założonym przez inwestora harmonogramem. Planowane zakończenie realizacji inwestycji to I kwartał 2015 r. Wtedy do budynku będą mogli się wprowadzić pierwsi najemcy. Najbardziej zaawansowane prace prowadzone są od strony ulicy Miodowej, gdzie wznoszona jest właśnie konstrukcja drugiego piętra budynku.

Część biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage u zbiegu ul. Miodowej i Senatorskiej posadowiona jest na konstrukcji mostowej znajdującej się nad tunelem trasy W-Z. Została ona opracowana przez inżynierów z polskiego oddziału firmy ARUP we współpracy ze specjalistami z Politechniki Warszawskiej w taki sposób, aby budynek nie zetknął się z tunelem trasy W-Z, a całkowity ciężar obiektu był rozłożony w jak najefektywniejszy sposób. Do tego celu użyto belek sprężonych, które mają za zadanie przenieść obciążenia budynku posadowionego w tej części na ściany szczelinowe okalające tunel trasy W-Z. Elementem niecodziennym instalacji są wykonane w belce stalowe kable, umieszczone w specjalnych tulejach, które po wylaniu belek są naciągane w miarę wznoszenia budynku (proporcjonalnie do zwiększającego się ciężaru na belkach), a tym samym sprężają konstrukcję żelbetową. Dzięki takiemu rozwiązaniu belki nie ugną się pod ciężarem budynku po jego całkowitym wykonaniu.
Inżynierowie firmy ARUP pracowali wcześniej przy budowie wielu prestiżowych projektów takich jak m.in. Sydney Opera House, Centre Pompidou w Paryżu, Stadion Narodowy w Pekinie, Terminal 3 lotniska w Dubaju czy Muzeum Egiptu w Gizie.
Najbardziej zaawansowane prace budowlane prowadzone są od strony ulicy Miodowej, gdzie wznoszona jest właśnie konstrukcja 2. piętra budynku. W tym miesiącu zamknięty został stan zero na całym obszarze inwestycji, co oznacza, że zakończono wykonywanie konstrukcji żelbetowej obiektu w zakresie kondygnacji podziemnych, łącznie ze stropami na poziomie terenu. Ponadto sfinalizowane zostało wykonywanie posadowienia budynku, konstrukcji żelbetowej w rejonie tunelu trasy W-Z.

Obecnie prowadzone są prace przy wykonywaniu konstrukcji żelbetowej kondygnacji nadziemnych - wykonywane są słupy, stropy i ściany parteru, pierwszego oraz drugiego piętra biurowca. Ich zakończenie planowane jest w IV kwartale 2014r. W tym terminie przewidziane jest także wykonanie praktycznie całej konstrukcji dachu.

Przewidziany termin realizacji inwestycji to I kwartał 2015 r., kiedy do budynku będą mogli się wprowadzić pierwsi najemcy.

Źródło: propertynews.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.