Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2020-02-20
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Nowe trendy Activity Based Workplace
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Activity Based Workplace
Activity Based Workplace to nowy trend w aranżacji biur. Przedsiębiorstwa coraz częściej stawiają na innowacje i nowoczesność. Dotyczy to także kształtowania przestrzeni w miejscu pracy i stąd też rosnące uznanie zyskuje koncepcja zwana Activity Based Workplace.

Strefy dedykowane

Głównym założeniem trendu jest odejście od tradycyjnych, pojedynczych stanowisk pracy na korzyść poszczególnych stref dedykowanych konkretnym zadaniom, bowiem działanie wymagające ciszy i skupienia jakim jest rozmowa przez telefon lub sporządzenie dokumentu potrzebuje innego pomieszczenia aniżeli „burza mózgów” z zespołem w otwartym pokoju umożliwiającym swobodną wymianę myśli i stymulująca kreatywność czy też spotkanie z kontrahentem w odrębnej salce. Ponadto należy zwrócić uwagę na postęp technologiczny umożliwiający obecnie pracownikowi pracę zdalną, a jednym z głównych założeń trendu ABW jest efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni i w konsekwencji pozwala zaoszczędzić prawie 1/3 miejsca.

Najważniejszą zatem zaletą w modelu Activity Based Workplace jest możliwość wyboru adekwatnego miejsca stosownie do wykonywanej aktualnie czynności. Dzięki temu pracownik może efektywniej wykorzystać czas by sprostać konkretnemu celowi dzięki bardziej sprzyjającemu środowisku, a to przekłada się na ogólnie większą produktywność.

Ergonomia przede wszystkim

Otwarta przestrzeń w biurze tworzy bardziej stymulujące środowisko pracy a to ma swoje odbicie w swobodnej wymianie informacji i doświadczeń. Dla przykładu coraz większą popularność zyskują stojące miejsca pracy z regulacją wysokości, a to sprzyja spontanicznym spotkaniom i dyskusjom. Ponadto projektowane biura zgodnie z założeniami ABW pozwalają pracownikom na wolność i swobodę podczas pracy – czy to na wygodnych poduchach, w nowocześnie urządzonej i wyposażonej kuchni bądź też w pokoju z widokiem na panoramę metropolii. Co nie mniej istotne – również chwilom odpoczynku i relaksu dedykowane są także odrębne strefy, bardzo często oferujące możliwość gry zespołowej jak np. popularne piłkarzyki lub gra na konsoli.

Korzyści

Jak pokazują niezależnie badania tworzenie elastycznych przestrzeni biurowych niesie ze sobą liczne zalety. Strefy dedykowane konkretnym zadaniom podnoszą skuteczność, stymulujący open space na grupowe spotkania projektowe podnosi kreatywność a wspólny relaks sprzyja jednoczeniu zespołu i zmniejsza rotację pracowników. Z wspomnianych wyżej profitów korzystają już takie giganty jak Google czy Microsoft i choć w Polsce ciężko jest mówić o popularności trendu to jednak widać, że firmy powoli decydują się na zmiany w swoich biurach.

źródło: Wood Lark Group
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.