Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Nowe biura do wynajęcia od Ghelamco!
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Ghelamco przejęło warszawską Bellonę, na jej terenie powstaną nowe biurowce!
Ghelamco przejęło Bellonę za 47 mln zł. Kupione tereny wykorzysta na nowe inwestycje.

Ghelamco przejęło spółkę Bellona wraz z portfolio nieruchomości tej firmy. Grunty te zamierza wykorzystać pod budowę nowych obiektów komercyjnych. Ghelamco podało w komunikacie, że wartość transakcji opiewa na 47 mln zł.

Podstawowym warunkiem realizacji projektu przez konsorcjum była gwarancja utrzymania działalności wydawniczej oraz stworzenie warunków jej dalszego dynamicznego rozwoju.

- Drugim zagadnieniem, nad którym będziemy pracować, jest optymalizacja portfolio nieruchomości, które znajdują się w aktywach wydawnictwa (...). Zrealizowana transakcja była unikalnym przykładem synergii stwarzającej warunki do rozwoju i dalszej działalności wydawnictwa oraz do najbardziej efektywnego zagospodarowania wszystkich zasobów spółki. Wielokrotne próby prywatyzacji Bellony pokazały, że nie ma na rynku takiego wydawnictwa, które miałoby know-how oraz środki konieczne do efektywnego zagospodarowania nieruchomości spółki. Brak było również inwestora - dewelopera, który chciałby się odpowiedzialnie zająć prowadzeniem działalności wydawniczej. Powołane Konsorcjum stworzyło taki podmiot - powiedział, cytowany w komunikacie, Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Bellona wydaje corocznie ok. 350 tytułów książkowych. Znajduje się w czołówce polskich firm wydawniczych, zarówno pod względem liczby tytułów, jak wielkości przychodów. Obok literatury historycznej, militarnej i technicznej rosnące znaczenie w ofercie wydawnictwa zdobywa beletrystyka, powieści historyczne, kryminały oraz albumy, kalendarze, bajki i inna literatura dziecięca, a także poradniki pomocne w życiu codziennym.

Ghelamco Group powstała w 1985 r. w Belgii. Początkowo skupiała się na budowie nieruchomości przemysłowych. Z czasem rozszerzyła swoją działalność o projekty biurowe oraz mieszkaniowe. Na początku lat 90. deweloper rozpoczął działalność w Polsce, a w roku 2005 wszedł na rynek rosyjski i ukraiński.

źródło: www.propertynews.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.