Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2020-01-21
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Kreatywne biura
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Kształtowanie przyjaznej przestrzeni biurowej
Wszyscy chcemy przyjaznej przestrzeni biurowej :)


W dobie gwałtownego postępu technologicznego, gdzie praktycznie w każdym miejscu publicznym istnieje możliwość połączenia się z Internetem i jego nieprzebranymi zasobami, nikt nie wyobraża sobie pracy bez urządzeń takich jak smartfon czy laptop. Technika już na dobre zaczyna zastępować standardowe pomoce biurowe jak np. kalendarze książkowe. Czy trend w aranżacji biurowej także czeka rewolucja? Okazuje się, że tak.

Kreatywność i mobilność na pierwszym miejscu

Ponieważ firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom możliwość tzw. pracy zdalnej implikuje to fakt odejścia od tradycyjnych stacjonarnych miejsc pracy w stronę hot desków, z małymi blatami roboczymi oraz gniazdkami elektrycznymi, gotowymi do wykonywania zadań ad hoc. Nie mniej, popularne niegdyś układy open space zaczynają przeradzać się w małe przeszklone salki czy zaplecza, z otwartymi strefami komunikacyjnymi, gdzie poszczególne zespoły projektowe mają idealne warunki na burze mózgów.

Jednak nie tylko mobilność stanowi podstawowy atrybut przy kreatywnym kształtowaniu przestrzeni do pracy. Wiele firm zdaje sobie sprawę z faktu, iż komfort pracownika odgrywa tu nie mniej istotną rolę – wszak każdy preferuje wykonywanie swoich obowiązków w miejscu, w którym czuje się najwygodniej: na kanapie, w ogrodzie, w kuchni... Dlatego też coraz większą popularność i uznanie zyskują inteligentne biura, stymulujące kreatywność pracownika i tworzące niepowtarzalną atmosferę.

Spocznij, odpocznij

Badania jasno wskazują na związek zjawiska tzw. „przeadrenalinowania” pracowników z pracą w układach open space. Poczucie bycia nieustannie kontrolowanym na pewno ma swoje odbicie w szybkości wykonywania obowiązków służbowych lecz niestety zostawia także odcisk na ludzkim zdrowiu – niekończących się migrenach a nawet chorobach układu krążenia.

Obecnie pracodawca, który chce przyciągnąć do siebie młodych i utalentowanych ludzi, musi mu zaoferować coś więcej aniżeli pospolite „dobre środowisko pracy”. Dlatego też firmy nie oszczędzają na aranżacji dedykowanych stref chilloutu i relaksu, w których znajdują się konsole do grania, hamaki, wygodne sofy czy dmuchane fotele. Niektórzy nawet oferują swoim pracownikom takie udogodnienia jak sauny, jacuzzi czy siłownie. Chwila wypoczynku w takich warunkach z pewnością pozwala na uspokojenie umysłu oraz szybką regenerację sił a także znacząco łagodzi stres.

W zgodzie z naturą

Współczesne firmy dostrzegają jak duży wpływ jaki mają tzw. zielone rozwiązania na produktywność i efektywność pracowników. Dlatego jednym z podstawowych kryteriów – tuż po prestiżowej lokalizacji – jest certyfikacja budynku, będącego siedzibą firmy, najlepiej w systemie LEED lub BREEAM. Ponadto wielu pracodawców przekonało się już, że warto zainwestować w pro-środowiskowe aspekty aranżacji biura, zwiększające komfort pracy i jednocześnie budujące pozytywny, ekologiczny wizerunek. Jednym z takich rozwiązań są tzw. zielone ściany czyli nic innego jak ścianki działowe wykonane z żywych roślin.


Pomimo tego, że nasze biura mają jeszcze dość konserwatywny design to jednak nie da się nie zauważyć przemian kulturowych i organizacyjnych na tym tle. Wprawdzie najbardziej nowatorskie podejście do aranżacji powierzchni mają firmy z branży nowoczesnych technologii, to warto także podkreślić próby przełamywania stereotypów typowych dla firm prawniczych, finansowych czy konsultingowych. To rozluźnienie krawatów podejmowane jest w imię zasady: „nie pracujesz wyłącznie dla swojej firmy, ale firma pracuje również dla ciebie”, dzięki czemu nietypowe biuro może przypaść do gustu nie tylko managerom wysokiego szczebla ale także młodym, zdolnym absolwentom.

źródło: Wood Lark Group
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.