Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
IVG: rynek najmu powierzchni biurowej odzyska równowagę
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
IVG: rynek najmu powierzchni biurowej odzyska równowagę
Zgodnie z prognozą IVG Research rynek najmu powierzchni biurowej odzyska większą równowagę w ciągu dwóch najbliższych lat. Przewidywany wysoki popyt na powierzchnie biurowe w 2012 roku, a zwłaszcza w roku 2013, zostanie prawdopodobnie zaspokojony dzięki dużej liczbie nowych planowanych inwestycji biurowych.

Od połowy roku 2010 na warszawskim rynku najmu powierzchni biurowych obserwuje się zdecydowany wzrost, prowadzący do wyraźnego zmniejszenia dostępności lokali komercyjnych oraz znacznego zwiększenia poziomu czynszu. Warszawski rynek nieruchomości, badany z perspektywy trendów najmu, pozostaje wysoce cykliczny jak na europejskie standardy.

Rosnący outsourcing podprocesów dokonywany przez międzynarodowe spółki na rzecz polskich podmiotów zależnych lub dostawców usług specjalistycznych przyczynił się do zwiększenia dojrzałości rynków najmu powierzchni biurowych w innych dużych miastach poza Warszawą. Rynki powierzchni biurowej najsilniej rozwijają się w takich ośrodkach regionalnych, jak Kraków (około 540 tys. mkw. powierzchni biurowej), Wrocław (ok. 400 tys. mkw.) i Trójmiasto (ok. 380 tys. mkw.).

Ograniczona, choć dynamicznie rosnąca dostępność powierzchni biurowych oznacza jednak wyraźną nieprzewidywalność rozwoju rynkowego. - Wejście na rynek jest dla wielu inwestorów nieruchomości bardziej atrakcyjne za sprawą wysokich stóp kapitalizacji dla najwyższej klasy nieruchomości, kształtujących się w przedziale od 7,25 proc. do 7,5 proc. - mówi Thomas Beyerle, szef działu badań rynku w IVG. W konsekwencji w 2012 roku na rynku dostępnych będzie nadal szereg dogodnych możliwości inwestycyjnych.

IVG Immobilien AG jest jednym z europejskich inwestorów w branży nieruchomości. Spółka zarządza aktywami o wartości około 22 mld euro oraz zatrudnia 590 pełnoetatowych pracowników w Niemczech oraz największych miastach Europy. Poprzez sieć oddziałów lokalnych, IVG zarządza nieruchomościami ze swojego bilansu (głównie projekty deweloperskie) o wartości rynkowej 4,1 mld euro. Jest dostawcą funduszy dla inwestorów instytucjonalnych. W połączeniu z zamkniętymi funduszami dla inwestorów prywatnych, IVG zarządza i sprawuje nadzór nad funduszami o wartości rzędu 15,2 mld euro. Działalność IVG w Polsce, zarówno deweloperska jak i w segmencie funduszy, prowadzona jest przez jej lokalny oddział, IVG Poland.

źródło: Propertynews.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.