Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Hochtief zbuduje biura na Powiślu
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Hochtief Development Poland zbuduje kompleks biurowy w starej elektrowni Powiśle
Firma Hochtief Development Poland chce odkupić tereny dawnej Elektrociepłowni Powiśle od irlandzkiego dewelopera Menolly. Do transakcji może dojść w najbliższych tygodniach. Ma tam powstać kompleks biurowo-usługowy, w który wkomponowane zostaną zabytkowe budynki poprzemysłowe podaje portal gazeta.pl
- Negocjacje z Menolly są w toku, więc nie mogę rozmawiać o szczegółach - zastrzega Piotr Stark z Hochtiefu. Ta firma znana jest w Warszawie z budowy wieżowca Rondo 1, obecnie kamienicę Raczyńskiego przy pl. Małachowskiego zamienia w biurowiec.Menolly kupiło 4,3 ha terenów Elektrociepłowni Powiśle siedem lat temu, płacąc 130 mln zł - kwotę uważaną wówczas za bajońską. Na połowie działki położonej pomiędzy Lipową, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Leszczyńską firma zbudowała ekskluzywny kompleks apartamentowy, zaprojektowany przez pracownię Stefana Kuryłowicza. Ceny mieszkań dochodziły do 40 tys. zł za mkw.
Druga część działki, licząca ok. 2,7 ha, jest trudniejsza do zagospodarowania - stoją na niej wpisane do rejestru zabytków budynki elektrociepłowni, m.in. hale maszyn i kotłowni z lat 20., rozdzielni i kesonu. Na zlecenie Menolly pracownia APA Wojciechowski zaprojektowała tam kompleks biurowo-usługowo-mieszkaniowy. Przy adaptacji budynków zabytkowych architekci współpracowali z wyspecjalizowaną pracownią Pro-Arte.
Obok starych gmachów staną nowe: wysoki na 24 m apartamentowiec u zbiegu Leszczyńskiej i Dobrej (w wycofanym parterze z podcieniami będą lokale usługowe). Pomiędzy ocalałymi zabytkowymi budynkami i Zajęczą powstaną trzy budynki biurowe o wysokości dorównującej apartamentowcowi. Część budynków projektowanych przez APA Wojciechowski ma już pozwolenia na budowę. Termin rozpoczęcia inwestycji nie został określony podaje gazeta.pl.

Źródło: gazeta.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.