Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-07-04
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Griffin Topco chce kupić spółkę Emilia
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Griffin Topco palnuje kupić spółkę Emilia
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w ramach prowadzonego w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia procesu prywatyzacji Meble Emilia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie parafowano projekt sprzedaży udziałów spółki.
Wyłączność negocjacyjna udzielona została spółce Griffin Topco II S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu. Potencjalny inwestor oraz przedstawiciele pracowników spółki Meble Emilia w terminie do dnia 24 sierpnia 2012r. będą mogli uzgodnić warunki pakietu socjalnego.
MSP sprzedaje 85 proc. udziałów w spółce. Pozostałe 15 proc. udziałów przysługuje jako premia prywatyzacyjna uprawnionym pracownikom spółki. Obecne zatrudnienie w Meble Emilia to 158 osób.
Inwestor, spółka Griffin Topco działa w branży deweloperskiej. Przyczyna zainteresowania spółką Emilia, to należące do niej nieruchomości zlokalizowane m.in. w centrum Warszawy.
W grudniu 2011 roku, z powodu braku chętnych, nie odbył się przetarg publiczny na udziały w spółce ogłoszony przez Skarb Państwa. Cena minimalna w przetargu ustalona była na ponad 172,278 mln zł. Meble Emilia prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej mebli oraz wynajmu powierzchni magazynowych i biurowych.
Spółka prowadzi 13 salonów meblowych o łącznej powierzchni 17,5 tys. mkw. zlokalizowanych głównie w Warszawie oraz w miastach sąsiednich, z czego 9 obiektów jest własnością spółki (ok. 15.000 mkw. zlokalizowanych m.in. w Warszawie przy ul. Emilii Plater, ul. Cybernetyki).
Źródło: MSP/ drewno.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.