Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
GTC zwiększa zyski!
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
GTC pochwaliło się 10,29 mln euro zysku
Zysk netto Globe Trade Center w pierwszym kwartale 2011 roku wyniósł 10,29 mln euro i okazał się 58 proc. wyższy od konsensusu na poziomie 6,5 mln euro

Ankietowani analitycy spodziewali się zysku netto GTC w pierwszym kwartale na poziomie 6,5 mln euro, a ich oczekiwania zawierały się w przedziale 2,4-11,6 mln euro.

Zysk operacyjny GTC wyniósł 29,42 mln euro, czyli był o 18,6 proc. wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 24,8 mln euro. Z kolei przychody były o 13,6 proc. niższe od oczekiwań analityków na poziomie 40,2 mln euro i wyniosły 34,74 mln euro.

- 2011 rok rozpoczęliśmy dynamicznie. Otworzyliśmy Avenue Mall Osijek w Chorwacji z ponad 90-proc. powierzchni wynajętej i rozpoczęliśmy budowę kolejnego, piątego biurowca Platinium Business Park ze wstępnym wynajęciem na poziomie około 50 proc. powierzchni. Zawarliśmy umowy wynajmu na łączną powierzchnię prawie 15.000 mkw. Wierzę, że to dobry start w nowy rok, ale chcemy osiągnąć jeszcze więcej, zwłaszcza na polskim rynku\" - powiedział Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC.

GTC podało, że w I kw. przychody z wynajmu powierzchni biurowych i komercyjnych wzrosły o 2 proc. r/r, do 24 mln euro, co wynikało z oddania do użytku nowych budynków biurowych i komercyjnych oraz wzrostu czynszów w centrach handlowych w Polsce.

Przychody ze sprzedaży mieszkań spadły w I kw. 2011 r. o 40 proc. do 4 mln euro z 6 mln euro rok wcześniej. Spółka podała, że to wynik niższego popytu na apartamenty oraz większych upustów dla nabywców.

Przychody z usług spadły o 4 proc. do 7 mln euro, co było efektem sprzedaży budynków Topaz i Nefryt w listopadzie 2010 r.

Zysk brutto z działalności operacyjnej obniżył się o 9 proc. do 23 mln euro, z 25 mln euro przed rokiem, głównie w wyniku sprzedaży budynków Topaz i Nefryt.

Dodatni wynik aktualizacji wyceny portfela nieruchomości w wysokości 14 mln euro przyniósł wzrost wartości nieruchomości grupy do 2,45 mld euro. Pozytywny wpływ jest głównie wynikiem wzrostu wartości centrów handlowych w Polsce.

- Mimo obniżenia przychodów w wyniku sprzedaży budynków Topaz i Nefryt, utrzymaliśmy taki sam poziom przychodów z najmu dzięki wzrostowi poziomu aktywów - powiedział cytowany w komunikacie Erez Boniel, członek zarządu i dyrektor finansowy GTC.

- W dalszym ciągu zwiększamy liczbę nowych aktywów, oczekując korzyści wynikających ze spadku stóp kapitalizacji w wyniku poprawy koniunktury na rynku - dodał.

GTC podało w komunikacie, że utrzymuje korzystną strukturę zapadalności długu - około 50 proc. zadłużenia jest wymagalne w 2017 r. i później. Średni koszt finansowania długiem pozostał na poziomie 5,5 proc. (wobec 6,1 proc. przed rokiem).

Wartość inwestycji wyniosła 60 mln euro w porównaniu do 63 mln euro w analogicznym okresie 2010 r.

- GTC będzie kontynuowała rozwijanie portfela nowych inwestycji zgodnie z planem, który zakłada do końca roku oddanie dalszych 67.000 mkw. nowej powierzchni do wynajęcia, co pozwoli na wzrost powierzchni do wynajęcia o 88.000 mkw. w całym 2011 roku i o kolejnych 130.000 mkw. w roku 2012 r. - napisano.

źródło: Forbes.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.