Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Duży potencjał warszawskiej Pragi
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Duży potencjał biurowy warszawskiej Pragi
Praga to część Warszawy najsłabiej obecnie rozwinięta pod względem podaży nowoczesnych powierzchni biurowych. Łączna podaż nowoczesnych powierzchni biurowych w prawobrzeżnej Warszawie wynosi obecnie 171 000 mkw., w porównaniu do blisko 3,5 mln mkw. po lewej stronie Wisły. Jako pierwsza powstała Promenada przy ul. Ostrobramskiej, a później Centrum Milenium, Blue Point, Warszawa Wileńska i Radwar Business Park. Stawki czynszu za powierzchnie biurowe należą do najniższych w mieście. Podczas gdy w centrum stolicy dochodzą do 27 EUR/mkw./mies., po kilku minutach jazdy w kierunku wschodnim możliwy jest najem nowoczesnej powierzchni za 13-15 EUR/mkw./mies. Rynek powierzchni handlowych na Pradze jest postrzegany jako bardziej dojrzały – podaż wynosi ponad 360 000 mkw. w centrach handlowych takich jak Promenada, Warszawa Wileńska, CH Gocław czy King Cross Praga, gdy po lewej stronie Wisły łączna podaż to 963 000 mkw.
Przy wyborze lokalizacji biura, najemcy w dużym stopniu kierują się dostępną infrastrukturą, w tym bliskością komunikacji miejskiej. Plany inwestycyjne dla Pragi są bardzo bogate, jednak ich realizacja zajmie co najmniej kilka lat. W trakcie budowy jest już druga linia metra – odcinek łączący Rondo Daszyńskiego na Woli z Dworcem Wileńskim na Pradze będzie ukończony w połowie 2014 r. Po prawej stronie Wisły powstaną dwie stacje: Stadion oraz Dworzec Wileński. Następne stacje zbudowane zostaną w kolejnych latach. W planach jest również budowa południowej odnogi drugiej linii metra, łączącej stację Stadion z osiedlem Gocław.
Na Pradze planowane są również duże inwestycje drogowe, w tym Trasa Tysiąclecia od Ronda Żaba do ul. Grochowskiej, Trasa Świętokrzyska stanowiąca przedłużenie Mostu Świętokrzyskiego oraz Mała Obwodnica Śródmiejska od Węzła Żaba do Ronda Wiatraczna.
Mimo ograniczonej podaży w chwili obecnej, na Pradze planowanych jest wiele nowych inwestycji komercyjnych. Należą do nich:
SOHO Factory przy ul. Mińskiej – obecnie budynki poprodukcyjne z ulokowanym w nich centrum kulturalnym i społecznym. W przyszłości powstaną tu mieszkania i lokale handlowe, pierwszy etap jest już w budowie.
Port Praski przy Wybrzeżu Szczecińskim – jeden z największych projektów deweloperskich, w ramach którego powstać mają mieszkania, biura, lokale handlowe,
a także obiekty rekreacyjne i kulturalne – wszystko na powierzchni blisko 500 000 mkw. Rozpoczęcie pierwszego etapu planowane jest na 2012 r.
Przebudowa dawnej fabryki PZO przy ul. Grochowskiej oraz dawnej drukarni PAP przy ul. Mińskiej na powierzchnie biurowe lub mieszkaniowe
Centrum Praskie Koneser na terenie dawnej fabryki wódek przy ul. Ząbkowskiej – ponad 60 000 mkw. przeznaczono na cele handlowe, usługowe i rozrywkowe, a także biura i mieszkania.

źródło: thecity.com.pl
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.