Ilość ofert w bazie: 4547
ostatnia aktualizacja: 2019-06-17
Mamy największą
ofertę biur w Warszawie!
  • Doradzimy najlepsze biuro
  • Wynegocjujemy najtańszy czynsz
  • Załatwimy wszystkie formalności
Zadzwoń, skorzystaj z naszych usług
i odbierz prezent:
Tablet!
Szczegóły w regulaminie
Zadzwoń,
bezpłatnie przedstawimy
Ci pełną ofertę:
509 ... wyświetl
Duże zainteresowanie rynkiem biurowym
Wynajmij najlepsze biuro
dzięki naszemu Doradcy
ds. nieruchomoœci.
Duże zainteresowanie polskim rynkiem powierzchni biurowej
Strategiczną rolę w rozwoju rynku nieruchomości biurowych w naszym kraju odgrywa m.in. sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Branża outsourcingowa zajmuje w Polsce łącznie 800 tys. mkw. biur. W Krakowie i Łodzi firmy, które ją reprezentują zajmują po 40 proc. nowoczesnych zasobów powierzchni biurowej znajdujących się w tych miastach.
Centra usług biznesowych ulokowane w Polsce generują niemal 40 proc. z ogólnej puli etatów w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). W naszym kraju w branży nowoczesnych usług biznesowych pracuje dziś ponad 85 tysięcy specjalistów, o połowę więcej niż w 2009 roku. Analitycy szacują, że do końca bieżącego roku w tej branży w Polsce zatrudnionych będzie ponad 100 tysięcy osób.

Polska atrakcyjną lokalizacją dla outsourcingu
Nasz kraj umocnił w minionym roku swoją pozycję w Europie i na świecie jako miejsce stwarzające optymalne warunki pod inwestycje w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Polska została uznana za najbardziej dojrzałą lokalizację w Europie i jedną z 5 czołowych na świecie dla tej branży. Silną pozycję Polski pod tym względem potwierdzają zarówno globalne korporacje i międzynarodowe firmy lokując u nas swój biznes związany z outsourcingiem. Centra outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i informatycznych (ITO), centra usług wspólnych (SSC) oraz ośrodki badawczo-rozwojowe (R&D) mieszczą się głownie w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, ale także Łodzi, Katowicach, Trójmieście i Poznaniu.
To właśnie dzięki zainteresowaniu naszym krajem zachodnich firm i międzynarodowych korporacji nasz rynek nieruchomości biurowych notuje tak niewielką wartość pustostanów. Powstające obiekty są coraz lepiej dostosowane do wymagań światowego biznesu. Popyt na biura nie słabnie, a w całym kraju w budowie jest aktualnie aż milion metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. Efektem dużego zapotrzebowania na biura jest lekka presja na wzrost stawek czynszowych obserwowana w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, czy Poznaniu.
Wzrost rynku stołecznego
Ubiegły rok okazał się dla rynku powierzchni biurowych bardzo dobry. Tylko w Warszawie wolumen najmu wyniósł 573,8 tys. mkw. (więcej niż w roku poprzednim). Zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na rynku stołecznym zwiększają się systematycznie i wynoszą obecnie prawie 3,6 mln mkw. Do końca tego roku stołeczni deweloperzy planują oddać ponad 180 tys. mkw. biur. Większość powstaje poza Centralnym Obszarem Biznesu. Także najwięcej biur wynajmowanych jest w stolicy poza centrum.
Powierzchni biurowej poszukują bowiem zarówno filie międzynarodowych firm, jak i polskie przedsiębiorstwa, które zainteresowane są odmiennymi lokalizacjami. Najbardziej prestiżowe obszary w ścisłym centrum miasta i znajdujące się tam ekskluzywne biurowce klasy A wybierają zazwyczaj oddziały międzynarodowych korporacji. Stawiają na nowoczesne obiekty, które spełniają ujednolicone dla wszystkich zagranicznych filii przedsiębiorstwa standardy. Poza tym, w ten sposób podkreślają swoje aspiracje i pozycję rynkową.
Poza centrum mniejsze biura
Nieduże biurowce preferowane są zazwyczaj przez mniejsze zagraniczne firmy i rodzime przedsiębiorstwa. Firmy te akceptują również lokalizację poza centrum. Taki wybór, poza niższymi kosztami, ma także inne zalety. W tego typu biurowcach rzadziej występują rozwiązania typu open space i ścisły podział na większe moduły. W związku z tym, firma poszukująca mniejszej powierzchni ma większe możliwości wyboru. Dodatkowo, usytuowanie biurowca poza strefą płatnego parkowania znacznie ogranicza pracownikom związane z tym trudności.
Sytuacja na rynku biurowym wciąż sprzyja najemcom. W stolicy najbardziej poszukiwane są funkcjonalne niezbyt duże biura, których w mieście wciąż brakuje. Rzadko oferowane są powierzchnie 100 -200 metrowe, a standardem jest podpisywanie wieloletnich umów. Dlatego za niewielkie moduły w prestiżowych kamienicach najemcy skłonni są zapłacić nawet 25 euro za metr kwadratowy bez opłat eksploatacyjnych.

źródło: propertynews.p
Wyszukaj biuro:
Zgłoœś swoje biura
do wynajęcia:
Bezpłatnie!
Imię i nazwisko
Telefon
Portal OkazjeBiur.pl powstał w celu przybliżenia Państwu rynku nieruchomości komercyjnych. Nasz Zespół pracuje z myślą o przedstawieniu najbardziej atrakcyjnych budynków oraz powierzchni biurowych do wynajęcia w Warszawie. Naszym celem jest profesjonalna prezentacja nieruchomości komercyjnych oraz umożliwienie podmiotom zainteresowanym wyselekcjonowania najlepszych obiektów i zrealizowania najkorzystniejszych kontraktów. Prezentujemy najlepsze oferty

biur do wynajęcia w Warszawie

z uwzględnieniem dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany,

Mokotów

, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.